Logo Labox
Labox 30 let
Špecialista na technológie
čistých priestorov a laminárnych boxov

FBB-R-IVF

LAMINÁRNÝ BOX PRE MIKROMANIPULÁCIU (ICSI/IMSI)

Aktuálne najlepšie riešenie pre činnosť, kde je nutná ochrana prostredia pomocou laminárneho boxu a príjemcu minimalizujú vibrácie. Zariadenie bolo špeciálne vhodné pre prácu s bunkami pomocou mikromanipulátoru pod kontrolou mikroskopu, napr. ISCI / IMSI v rámci IVF. Zostava je zložená z komponentov, ktoré boli testované v prevádzke a vďaka tomu, že boli optimalizované vlastnosti pre prácu v laboratóriu. Laminárne box umožňuje ochranu pred časťami a bakteriálnymi kontamenty, ktoré spracúvajú bunky a tají a prijíma plne eliminuje vibrácie do pracovného priestoru. V rámci uceleného riešenia je stôl vybavený antivibračné doskou.

  • technologicky najvyspelejšie riešenie pre práce pomocou mikromanipulátora v prostredí s lamináním prúdením
  • efektívna eliminácia vibrácií od ventilátora laminárneho box
  • najmodernejší, plne automatizovaný, riadiaci systém CR2000
  • doživotná technologická záruka na servis a náhradné diely
  • variabilita výberu antivibračných dosiek (pasívne alebo aktívne)
Mikrobiologicky bezpečnostní box MBB
Mikrobiologicky bezpečnostní box MBB
Mikrobiologicky bezpečnostní box MBB
Mikrobiologicky bezpečnostní box MBB

LAMINÁRNÝ BOX

Box v pracovnom priestore zaisťuje triedu čistoty A podľa EC GMP Volume 4, Annex1, požadovanú Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) a vďaka nízkej úrovni vibrácií zároveň poskytuje ergonomicky ideálne podmienky pre prácu s mikroskopom i mikromanipulátorom. Riadenie je zabezpečené najmodernejším riadiacim systémom CR2000, ktoré je inšpirované aktuálnymi požiadavkami priemyslu 4.0. Tento riadiaci systém zaisťuje bezproblémový chod zariadenia, plnú kontrolu nad riadením aj vzdialené ovládanie. Ovládanie boxu je možné ako cez dotykovú obrazovku, tak i vzdialene pomocou mobilných zariadení. Na displeji sú uvedené všetky dôležité prevádzkové parametre. Kontinuálne sa meria a vyhodnocuje rýchlosť prúdenia a tlaková strata na filtri. Tieto informácie sú spracovávané mikroprocesorovou jednotkou, ktorá optimalizuje výkon ventilátora. Toto riešenie zaisťuje kompenzáciu zvyšovanie tlakovej strate pri postupnom zanášanie pracovného filtra. Oproti iným obdobným zariadením sú prevádzkové náklady nižšie až o desiatky percent. Rýchlosť prúdenia je užívateľsky nastaviteľná v rozsahu 0,2 až 0,6 m / s. Ovládanie je riešené tak, aby bolo maximálne užívateľsky prívetivé. Ovládanie základných požiadaviek, ako prepínanie režimov (stand-by, útlm, proovz), osvetlenie a pod. Je realizované z úvodnej obrazovky. Systém riadenia CR2000 je priebežne dopĺňaný o nové funkcie a spĺňa najnovšie požiadavky z hľadiska GMP.

Na účely prác s DNA je box osadený výkonným diódovým osvetlením, ktoré je k DNA priateľské. V prípade záujmu radi doplníme plynulú reguláciu osvetlenia.

Ohraničenie pracovného priestoru laminárneho poľa je zabezpečené transparentnými, plastovými lamelovými závesy, ktoré sa navzájom prekrývajú. Dĺžka závesov je koncipovaná tak, aby boli zabezpečené optimálne parametre prúdenia vzduchu a súčasne to prinášalo užívateľovi maximálne pohodlie pri práci.

Veľký dôraz bol pri vývoji aj kladený na bezpečnosť. Prístup do riadiaceho systému je diferencovaný, podľa výšky prístupových práv. Vzdialené pripojenie je indikované na obrazovke. Nezhodné stavy sú zobrazené aj zaznamenávané v rámci auditrail, prípadne sú zasielané na email zodpovedných osôb. Elektrická bezpečnosť chrániaci užívateľa je nadštandartné zvýšená integrovaným prúdovým chráničom.

Požadovanú časticovú čistotu v pracovnom priestore zaisťuje vysoko účinný filter s účinnosťou 99,995%, tzn. třídyH14. Laminárne box je vybavený bezúdržbovým, výkonným ventilátorom. Vďaka tomu je možné využiť maximálnu filtračné kapacitu filtrov. V rámci štandardných laboratórnych podmienok inštalované filtre vydrží mnoho rokov bez nutnosti ich výmeny

Plochy v pracovnom priestore sú hladké a ľahko čistiteľné. Všetky povrchové úpravy spĺňajú prísne podmienky noriem pre čisté priestory EN ISO 14644:2019.

Hlavným dôrazom pri konštrukcii zariadenia bola absolútna minimalizácia vibrácií. To je zabezpečené predovšetkým využitím kvalitného ventilátora, odolný konštrukcií a využitie prvkov absorbujúce vibrácie (napr. Antivibračných vložiek) a oddelením laminárneho poľa od pracovného stola. V prípade pracovného stola, ktorý má slúžiť pre mikromanipulácia využívame antivibračný stôl Life-M. 

 ANTIVIBRAČNÝ STÔL M-LIFE

Špičkový antivibračné stôl je vybavený pasívnou alebo aktívnou antivibračnou vložkou. Antivibračné vložka je chránená nerezovým krytom. Celá konštrukcia vložky je zapustená do pracovnej dosky stola tak, že je v jednej úrovni. Celá konštrukcia vložky je zapustená do pracovnej dosky stola tak, že antivibračné vložka aj doska stola sú v jednej výške. Maximálne zaťaženie je 75 kg, nastaviteľné v rozsahu 1 - 75 kg. Stôl je možné vybaviť policou na klávesnici, policou na PC a nerezom. Konštrukcia je vhodná do laboratórneho prostredia i prostredia čistých priestorov. Stôl je možné doplniť o držiak na PC, či šuplík pre klávesnicou.

VOLITEĽNÉ PRÍSLUŠENSTVO 

Zmena farebného riešenia 

U čelného panelu je možné voliť farbu podľa farebného riešenia laboratória. Štandardná farba je biela, alebo modrá. 

Vyššia účinnosť filtrácie 

Štandardne je laminárne box osadený filtre s vysoko účinnou filtráciou (HEPA) s účinnosťou 99.995%; Na základe priania alebo potreby možno box osadiť filtre s ešte vyššou účinnosťou (ULPA). Potom je účinnosť filtrácie 99.9995%. Túto voľbu možno riešiť aj pri budúcej výmene filtra.

Sledovanie teploty v pracovnom priestore laminárneho poľa

Pre možnosť kontroly teploty v pracovnom priestore sa osadzuje presný a rýchly senzor teploty. Hodnota je kontinálně sledovaná a vyhodnocovaná riadiacim systémom CR2000. Prekročenie limitných hodnôt je súčasťou alarmového modulu riadiaceho systému. Alarmové hodnoty je možné užívateľsky upravovať.

Webkamera v pracovnom priestore

Pro možnost vzdáleného sledování činnosti v pracovním prostoru, např. pro tréning, studenty, apod. Streamování videa v lokální síti

WiFi connection box

Zariadenie je vybavené sieťovým vstupom (ethernet) pre káblové pripojenie do lokálnej siete, respektíve internetu. V prípade, že je k dispozícii iba WIFI, potom možno k boxu dodať wifi router.

Regulácia intenzity osvetlenia

Pre zabezpečenie optimálnej intenzity osvetlenia sa box vybavuje vyspelou reguláciou 0-100%.

VALIDÁCIA A MONITORING

V súlade s požiadavkami pre spracovanie tkanív v rámci výstupnej kontroly aj inštalácie vykonávame kvalifikačné merania (IQ, OQ, PQ). Na základe požiadavky klienta vykonávame aj pravidelné validácia (kvalifikácia) a monitoring. Všetky skúšky sú vykonávané akreditovaným skúšobným laboratóriom podľa EN ISO/IEC 17025

Riadiaci systém CR2000 umožňuje, po pripojení na internet, zasielanie notifikácií alarmových hlášok, odporúčania na výmenu filtra, validáciu, apod. Notifikácia môžu byť posielané ako zodpovednej osobe klieta, tak prípadne aj servisné orgranizaci. Vďaka tomuto riešeniu klient ušetrí nemalé prostriedky na servisné zabezpečenie. 

REFERENCIE

Naše zariadenia sú úspešne inštalované a prevádzkované v predných IVF centrách u nás i v zahraničí

FBB R with AV LFM table

TECHICKÉ PARAMETRE
Parameter Hodnota
Trieda čistoty podľa US FS 209 E 100 (M 3,5)
Trieda čistoty podľa EN lSO 14644 ISO 5
Akostná trieda podľa EU GMP A
Vonkajšie rozmery (mm) šírka 1240mm /
hĺbka 750 mm /
výška 2050 mm
Vnitřní rozměry (mm) šírka 1150 mm /
hĺbka 570mm /
výška 1450 mm
Napätie [V/Hz] 230V / 50Hz
Rýchlosť prúdenia vzduchu v pracovnom priestore (m/s) * 0,40 ± 0,05
Hluk v mieste obsluhy (dB (A)) pri pracovnom režime max. 53
Hluk spôsobovaný do okolia (dB (A)) pri útlmovom režime max. 49

* užívateľsky nastaviteľná v rozsahu 0,20 až 0,60 m/s

Vlastnosti riadiaceho systému CR2000: výber pracovných režimov; riadenie prístupových práv užívateľov; diaľkové ovládanie pomocou Android, iOS, Windows; časovača pre laminárne box, vyhrievacie dosky i svetlo; vzdialená servisná podpora, nastavenie rýchlosti, nastavenie alarmových limitov pre rýchlosť, tlak, teploty a pod, nastavenie intenzity svetla, indikácia tlaku na Vysokoúčinná filtra, teploty, a pod., audit trail, varovanie končiace lehotu platnosti validácie, notifikácia podľa GMP

image004

Zariadenie je vhodné pre prácu s väčšinou typov mikroskopov a mikromanipulátor. V prípade, že ešte nemáte rozhodnuté, alebo by ste chceli poradiť s vhodným typom mikroskopu či mikromanipulátor, tak vám radi pripravíme riešenie na mieru.